برندهای خارجی

گزارش سامسونگ الکترونیکس چه چیزی را نشان می دهد؟

توسعه برند، سامسونگ الکترونیکس سریع‌ترین سرعت رشد فروش و سود خود در سال‌های اخیر را گزارش کرد که نشان می‌دهد تقاضای مربوط به تراشه‌های حافظه همزمان با سرعت‌گرفتن توسعه هوش مصنوعی در سطح جهان بهبود یافته است.

سامسونگ الکترونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند جهان برای سه ماهه منتهی به ژوئن افزایش ۱۵ برابری سود عملیاتی خود را اعلام کرد که به ۱۰.۴ تریلیون وون (۷.۵ میلیارد دلار) رسیده و از انتظارات تحلیلگران نیز پیشی گرفته است.

فروش آن نیز حدود ۲۳ درصد رشد داشته است تا بزرگ‌ترین افزایش فروش سامسونگ الکترونیکس از زمان دوران کرونا در سال ۲۰۲۱ به دست بیاید. همچنین سهام این شرکت تا ۲.۳ درصد افزایش یافته و به بالاترین حد خود از ژانویه ۲۰۲۱ رسیده است.

بهبود بازار تراشه‌های حافظه؛ بهترین خبر برای سامسونگ

بازار ۱۵۰ میلیارد دلاری حافظه در سال جاری با رکود شدیدی همراه شده است، اما اکنون این نتایج نشان می‌دهد که بازار حافظه در حال بازگشت به دوران اوج خود است و از رونق مراکزداده و توسعه هوش مصنوعی به‌عنوان دلایل آن یاد می‌شود. همچنین این دلایل باعث‌شده تا میانگین قیمت تراشه‌های حافظه ۱۵ درصد بیشتر از سه‌ماهه قبل باشد و با این وجود سامسونگ توانست ضررهای سال گذشته خود را جبران کند.

تحلیلگر CLSA Securities کره می‌گوید که قیمت هر دو حافظه DRAM و NAND به‌دلیل تقاضا برای سرورهای هوش مصنوعی و ذخیره‌سازی داده‌های سازمانی افزایش یافته است. او همچنین می‌گوید که کسب‌و‌کار ریخته‌گری یا تراشه‌سازی قراردادی سامسونگ نیز با بهبود تقاضای مربوط به فناوری اطلاعات تقویت شده است.

گزارش نهایی درآمد سامسونگ قرار است در ۳۱ ژوئیه (۱۰ مرداد) اعلام شود. در حالی که این شرکت از بهبود صنعت سود زیادی خواهد برد، اما سرمایه‌گذاران همچنان نگران موقعیت بازار سامسونگ در زمینه جدیدتر تراشه‌های هوش مصنوعی در برابر شرکت‌هایی مانند SK Hynix Inc هستند.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا