برندهای خارجی

کنترل شبکه‌های اجتماعی در نیویورک: لایحه جدید جلوی محتوای اعتیادآور برای کودکان را می‌گیرد!

در اقدامی پیشروانه، فرماندار نیویورک دو لایحه را برای تنظیم الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی و محدودیت استفاده کودکان از این پلتفرم‌ها به امضا رساند. این لایحه‌ها که به عنوان “قانون ایمنی شبکه‌های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان نیویورک” شناخته می‌شوند، برای اولین بار در سطح ایالتی، گام‌هایی را برای مقابله با اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی بر سلامت روان کودکان برداشته‌اند.

به گزارش توسعه برند به نقل از برنا، کتی هوچول، فرماندار نیویورک ۲ لایحه تنظیم الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی و محدودیت استفاده کودکان از آن‎‌ها را تصویب کرد.

این اقدام درست پس از گذشت چند روز از تصمیم و هشدار ژنرال ویوک مورتی، جراح کل آمریکا که خواستار اعمال برچسب‌های هشداردهنده برای شبکه‌های اجتماعی شد، صورت گرفت.

طبق قانون ایمنی شبکه‌های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان نیویورک، این سکو‌ها به طور پیش‌فرض باید محتوا را برای افراد زیر ۱۸ سال به‌صورت زمانی نمایش دهند. قانون حفاظت از داده‌های کودکان و نوجوانان نیویورک هم وب‌سایت‌ها را از جمع‌آوری یا اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی کاربران زیر ۱۸ سال بدون رضایت والدینشان منع می‌کند.

کتی هوچول فرماندار نیویورک در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «امروز ما با تصویب این قوانین فرزندانمان را نجات می‌دهیم. ما فریاد کمک آن‌ها را شنیده‌ایم و به عنوان والدینشان مسئولیت اخلاقی داریم تا از کودکان و نوجوانانمان در برابر آسیب‌های برنامه‌های اعتیادآور محافظت کنیم.»

سخنگوی متا هم در واکنش به تصویب این قوانین بیان کرد: «ما با همه ابعاد این لوایح موافق نیستیم، اما از تبدیل‌ شدن نیویورک به اولین ایالتی که قانونی را تصویب می‌کند که مسئولیت فروشگاه‌های اپلیکیشن را به رسمیت می‌شناسد، استقبال می‌کنیم.»

دادستان کل نیویورک نیز اعلام کرد که این قانون، خطرناک‌ترین جنبه‌های شبکه‌های اجتماعی یعنی الگوریتم‌های اعتیادآوری که از ذهن‌های تأثیرپذیر کودکان و نوجوانان سوء استفاده می‌کنند را هدف قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا