اقتصادی

کمبودی در عرضه کالاهای اساسی شب عید و ماه رمضان نداریم

جبرئیل برادری رئیس جهاد کشاورزی تهران در نشست خبری امروز با بیان اینکه کمبودی در تامین و عرضه کالاهای اساسی و ماه رمضان نداریم،گفت:  هم اکنون کالاهای اساسی مورد نیاز کشور همچون برنج، روغن و شکر نیز تامین است و اجازه نمی دهیم کوچکترین التهابی در بازار شب عید، ایام نوروز و ایام مبارک ماه رمضان برای گوشت قرمز، گوشت مرغ، کالاهای اساسی و خرما اتفاق بیفتد.

او با بیان اینکه در زمینه تامین خرما مورد نیاز ایام مبارک ماه رمضان ذخیره سازی خوبی صورت گرفته است، افزود:  مشکلی در تامین و عرضه این محصول با قیمت های مناسب در سطح استان نداریم.

برادری درباره بازار میوه شب عید گفت: امسال با برنامه ریزی و سیاست گذاری دولت و همکاری بخش خصوصی امسال همچون سال گذشته ذخیره سازی مطللوبی در میوه شب عید صورت گرفته و با اعلام کارگروه مربوطه در اواخر اسفندماه در میادین میوه و تره بار و مراکز توزیع عرضه می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: تاکنون برای استان تهران ۵ هزارتن سیب درختی قرمز و زرد و پرتقال تامسون شمال ذخیره سازی شده است.

او با بیان اینکه در تامین گوشت قرمز گوساله هیچ مشکلی نداریم، افزود: در تامین گوشت گوسفندی کمی دچار مشکل هستیم که طبق برنامه ریزی صورت گرفته روزانه ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارداتی علاوه بر گوشت تولید داخلی روانه فروشگاه های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار استان تهران می شود.

برادری نیاز روزانه گوشت مرغ  را۱۵۰۰ تن و گوشت قرمز ۴۸۰ تن اعلام کرد و گفت: با توجه به فراوانی جوجه ریزی و واردات گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوشت قرمز استان تامین است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده به ۵۷ هزارتومان رسیده که براین اساس مرغ گرم با نرخ مصوب و حداکثر ۸۰تا ۸۲ هزارتومان عرضه می شود.

ادامه دارد


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا