اقتصادی

پیش‌بینی رهاسازی ‌بیش‌ از ۸ میلیون بچه ماهی در آب‌های خوزستان در سال جاری

پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا/خوزستان سرپرست معاونت آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آب‌های داخلی استان رهاسازی شود.

امیر اسدی در گفت و گو با پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا با اشاره به موضوع رهاسازی ماهی در آب‌های استان اظهار کرد: استان خوزستان بیش از یک سوم آب‌های سطحی کشور را در خود جای داده و از ۵ رودخانه دائمی (مارون، کارون، زهره، کرخه و دز) و ۲ تالاب بزرگ شادگان و هورالعظیم برخوردار است.

وی افزود: در سال‌های اخیر با توجه به تخریب محیط زیست، کاهش حقابه تالاب‌ها و نیاز مبرم به بازسازی و بهسازی ذخایر و منابع آبزی در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی، اداره کل شیلات خوزستان سالانه نسبت به رهاسازی بچه ماهیان بومی در منابع آب‌های داخلی استان اقدام می‌کند.

اسدی یادآور شد: در سال ۱۴۰۲، ۶ میلیون و ۳۵ هزار قطعه ماهیان بومی شامل بنی، برزم، شیربت، عنزه و گطان در منابع آبی استان رهاسازی شد و در سال جاری پیش‌بینی می‌شود بیش از ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آب‌های داخلی استان رهاسازی شود.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته نیز طی هماهنگی به عمل آمده و به صورت همزمان در ۵ استان کشور جشنواره ملی رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه بچه ماهیان استخوانی، خاویاری، دریایی و میگو در دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و آب‌های داخلی اجرایی شد و در این راستا در استان خوزستان نیز عملیات رهاسازی یک میلیون قطعه بچه ماهیان بومی در ورودی تالاب شادگان واقع در روستای گردشگری عطیش شهرستان کارون انجام شد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا