اقتصادی

پنج مجوز سرمایه گذاری خارجی جدید در استان مرکزی صادر شد

توسعه برند/مرکزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی گفت: پنج مجوز سرمایه گذاری جدید توسط هیات سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران امسال در این استان صادر شد.

سعید ملااسماعیلی روز سه شنبه ۱۰ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های این استان، از ابتدای سال جاری تاکنون مجوز پنج سرمایه گذاری خارجی جدید به ارزش ۵۳ میلیون و ۱۷۳ هزار دلار توسط هیات سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران در استان صادر شده‌ است.

 وی افزود: امسال ارزش مجوزهای صادر شده در استان مرکزی نسبت به سال گذشته ۵۳ برابر افزایش داشته ‌است.

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا یک سرمایه‌گذار مقیم کشورهای حوزه دریای کارائیب(آمریکای میانه) به ارزش یک میلیون دلار در این استان جذب شده که این مهم نشان از ظرفیت‌های بالای جمهوری اسلامی ایران برای جلب و جذب سرمایه‌گذاران بین المللی دارد.

 ملااسماعیلی تصریح کرد: همچنین یک مجوز سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۸ میلیون یورو در حوزه تجهیزات پزشکی نیز از کشور سوئیس در استان اخذ شد که با شیوع ویروس کرونا سرمایه گذاری در این بخش افزایش یافته است.

وی افزود: در راستای تسهیل و تسریع امور سرمایه گذاری خارجی سامانه SDI استان مرکزی با شناسایی بیش از ۱۵۰ لایه اطلاعات مکانی راه اندازی شده و مقرر شده است با استفاده از این ظرفیت استان‌ها اطلس جامع سرمایه گذاری کشور در ایام دهه مبارک فجر رونمایی شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین در راستای معرفی جایگاه اقتصادی این استان به متقاضیان سرمایه گذاری، تعداد ۲۵ عنوان فرصت سرمایه گذاری جدید با اطلاعات کامل و مطالعات امکان سنجی انجام شده با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط استان آماده شده است.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا