اقتصادی

واردات خودروی اقتصادی به جای خودروی گران قیمت و تجملاتی

پایگاه خبری توسعه برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال این هستیم  که خودروی اقتصادی به جای خودروی گران قیمت و تجملاتی وارد شود.

 سیدرضا فاطمی امین در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره اوضاع بازار گفت: ما در هفته گذشته قیمتی در مورد چند قلم از کالاها مثل روغن و لبنیات داشتیم و در هفته اول تمرکز ما روی توزیع بود که خوشبختانه انجام شده و نگرانی‌های مردم برای مواجه شدن با کمبود کالا مرتفع شد.

وی افزود: در مرحله بعد قیمت ها را مدیریت می‌کنیم و از هفته آینده سامانه نظارت مردمی شروع به کار می‌کند و  در کل کشور اجرایی خواهد شد. متاسفانه  ۳۰ درصد از اصناف پروانه کسب و کار ندارند که کار نظارت را با مشکل مواجه می‌کند و ما  قیمت‌ها  را کنترل می‌کنیم که در حد مجاز باشد و شرکت های پخش را کنترل می‌کنیم.

وزیر صمت ادامه داد:  کانال ارتباطی ما ۱۲۴ است و کار کاملا الکترونیکی است و سریع پاسخگوست.

فاطمی امین افزود: از هفته آینده،  برگه‌های نظارت مردمی روی کالاها درج  می‌شود و شهروندان اگر تخلفی دیدند و رضایتی دارند  با اعلام سامانه و یک اپلیکیشن به اسم “صمت من” می توانند آن را اعلام کنند و  به صورت خودکار قابل کنترل خواهد بود. اگر شکایتی دارند آن را گزارش می‌دهند و علاوه بر گزارشگری، این سامانه وضعیت آن واحد صنفی را مشخص می‌کند و خود کنترلی برای اصناف هم ایجاد می‌کند و نظارت را گسترده می‌سازد؛ لازم نیست بازرسان ما سرکشی داشته باشند.

وزیر صمت  درباره  انحصار واردات خودرو نیز تصریح کرد: انحصاری نیست. کلیات آن در دولت مصوب شد و در مورد یکی از بندهای آن سوالاتی مطرح شد و  قرار شد کمیسیون اقتصادی آن را  بیشتر بررسی کند. در این آیین نامه انحصاری نداریم و دنبال این هستیم  که خودروی اقتصادی به جای خودروی گران قیمت و تجملاتی وارد شود و  تمرکز بیشتر بر واردات خودروی اقتصادی است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا