اقتصادی

نوروزی: کشاورزان استان‌های شمالی نیازمند حمایت هستند

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: استان گلستان ۱۶ محصول اساسی کشور را تولید می‌کند و امروز کشاورزان استان نیازمند نگاه حمایتی از سوی وزیر کشاورزی هستند.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا، رحمت‌الله نوروزی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی گزارش وزیر کشاورزی از نحوه اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی بیان کرد: آقای نیکبخت شما در وزارت جهاد کشاورزی پله‌ای رشد کردید و به خوبی می‌دانید استان گلستان، استان کشاورزی است و در ۱۶ محصول رتبه اول تا سوم تولید در کشور را دارد. اگر استان‌های گلستان، مازندران و گیلان نبودند مرغی در میدان بهمن در تهران وجود نداشت. شما باید با جدیت در هیات دولت از حقوق کشاورزان دفاع کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: قطعی برق پنج ساعته چاه‌های کشاورزی و قطعی برق و عدم پرداخت پول کلزا و گندم، کشاورزان را با مشکل مواجه کرده است. جهش تولید، راهبرد مورد تاکید مقام معظم رهبری بود که باید اجرایی شود.

نماینده علی آباد کتول در ادامه تاکید کرد: امروز معیشت و قوت مردم در استان گلستان به کشاورزی گره خورده است. چرا وزارت نیرو از ۱۰ سال پیش به فکر رفع ناترازی در حوزه برق نبود؟

حمیدرضا حاجی‌بابایی نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: این موضوع نکته مهم و کلیدی است و قطعی برق، کشاورزان را در سراسر کشور با مشکل مواجه کرده است. انتظار داریم وزارت کشاورزی این موضوع را دنبال کند.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا