اقتصادی

نوروزی: انتظار مردم از دولت اجرای قانون واردات خودرو کارکرده است

نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از سوانح و تصادفات به دلیل کیفیت پایین خودروهای داخلی است، گفت: انتظار مردم از دولت و مجلس اجرای قانون واردات خودرو کارکرده است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، رحمت الله نوروزی در جلسه علنی امروز در تذکری با اشاره به سوال رشیدی کوچی نماینده مرودشت از وزیر صمت درباره واردات خودرو گفت:  مجلس گلایه چندین ساله مردم در مورد قیمت و کیفیت خودرو را شنید و به جای نطق و وعده پوچ و تو خالی دو قانون خوب را تصویب کرد.

وی قانون واردات خودرو را به نفع تولید داخل دانست و گفت: مقام معظم رهبری سال ها است که از تولید و اشتغال پایدار حمایت کرده اند اما خودروسازان داخلی نتوانستند سطح کیفی خود را ارتقا دهند و بعد قیمت را افزایش می دهند؛ در ۱۵ سال اخیر بخشی از سوانح و تصادفات به دلیل کیفیت پایین خودروهای داخلی بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو شرایط را برای مردم سخت کرده است، افزود: افراد دارای توان مالی می توانند خودروی لوکس وارد کنند. برای مردم محروم و مستضعف، کارگران و کارمندان هم واردات خودروی دست دوم تصویب شد اما چرا اجرا نمی شود؟ انتظار مردم از دولت و مجلس اجرای قانون واردات خودرو کارکرده است که در صورت مدیریت، رقابت در بازار ایجاد می کند.

نوروزی در پایان گفت: در گذشته مردم می توانستند خودرو اقساطی دریافت کنند اما قرعه کشی ها هم حذف شده و با ایجاد سامانه متمرکز، انحصار در وزارت صمت به وجود آمده است.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا