اقتصادی

لوله‌سازی اهواز با پروژه “کوره” از زیان‌دهی خارج می‌شود/ فعلا شرایط جابه‌جایی وجود ندارد

توسعه برند/خوزستان مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی با بیان اینکه به دلیل زیاندهی شرکت لوله‌سازی اهواز، اکنون شرایط جابه‌جایی وجود ندارد، گفت: لوله‌سازی به هیچ وجه حق کارمزدی کار کردن ندارد.

علیرضا زمانپور امروز (۱۱ دی) در حاشیه بازدید از شرکت لوله‌سازی اهواز اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت لوله‌سازی، یکی از شرکت‌های بسیار خوب در گذشته در استان خوزستان بوده، اما به دلیل شرایطی که پشت سرگذاشته، اکنون وضعیت مناسبی ندارد و طی سال‌های اخیر جزو شرکت‌های زیان‌ده بوده است.

پیش‌بینی کاهش بیش از نیمی از زیان شرکت در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، وی افزود: از سال قبل برنامه‌ریزی کردیم که این شرکت از این شرایط خارج شود. این شرکت حدود یک هزار میلیارد تومان زیان داشت اما در سال جاری پیش‌بینی می‌شود که بیش از نیمی از این زیان کمتر شود.

مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی گفت: چاره‌ای جز گرفتن پروژه وجود ندارد تا شرکت از این شرایط خارج شود. قرارداد لوله اسپیرال قرارداد خوبی است و امیدواریم بخشی از این زیان را جبران کند.

اگر پروژه “کوره” را بگیریم از زیان‌دهی خارج می‌شویم

زمانپور ادامه داد: همچنین پروژه خط لوله کوره، پروژه بسیار مهمی است که اگر بتوانیم آن را بگیریم از زیان‌دهی خارج خواهیم شد و قطعا به سوددهی خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه تا جایی که بتوانیم کمک می‌کنیم، گفت: ۳۰ سهام درصد شرکت اکسین متعلق به ما است با این حال تاکید کردیم که به شرکت لوله‌سازی کمک شود.

زمانپور ضمن تاکید بر پیگیری جدی وضعیت شرکت، عنوان کرد: برای راه‌اندازی کارخانه اسپیرال یک قرارداد منعقد شد که انتظار داریم یک قرارداد دیگر منعقد و جدی پیگیری شود.

لوله سازی حق کارمزدی کار کردن را ندارد

وی افزود: در حوزه نیروی انسانی، بیش از ۲۰۰ نیروی ستادی اضافه است اما در بخش صفی (عملیاتی) نیرو کم است؛ باید برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم خط اسپیرال را تقویت کنیم.

مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی گفت: در خصوص پروژه خط لوله کوره، مکاتبات با وزارت نفت و مناطق نفتخیز انجام شد. حیات مجدد لوله‌سازی به این بسته است که این پروژه را بگیرد و اینکه کارمزدی کار نشود و مالکیتی کار شود؛ همانطور که در فولاد اکسین تاکید بر این کردیم و اکنون نیز سود دو برابری دارد و در لوله سازی نیز به هیچ وجه حق کارمزدی کار کردن ندارید؛ وجود آسیب جدی به دلیل کار کارمزدی است.

زمانپور عنوان کرد: برنامه جابه‌جایی شرکت مطرح است؛ با توجه به اینکه اکنون شرکت در شرایط زیان‌دهی است، شرایط جابجایی ندارد اما می‌توان مقدمات را فراهم کرد.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا