برندهای خارجی

غول تراشه‌ها به میدان فوتبال می‌آید: کوالکام اسپانسر اصلی منچستریونایتد شد!

در یک قرارداد اسپانسری بزرگ، کوالکام، غول تراشه‌های آمریکایی، به مدت ۵ سال به اسپانسر اصلی پیراهن باشگاه فوتبال منچستریونایتد تبدیل می‌شود. این همکاری از فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۵ آغاز خواهد شد و کوالکام ۷۵ میلیون دلار در سال برای درج لوگوی خود بر روی پیراهن شیاطین سرخ پرداخت خواهد کرد.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، کوالکام برای تبلیغ تراشه‌های اسنپدراگون خود به حرکتی جاه‌طلبانه دست زده است. این شرکت لوگوی اسنپدراگون را روی پیراهن تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس تبلیغ خواهد کرد و مبلغ بسیار بالایی برای این اسپانسری به‌صورت سالانه پرداخت می‌کند.

با اینکه تیم فوتبال منچستریونایتد حدود ۱ دهه از دوران اوج خود فاصله گرفته است، اما هنوز هم برندی بسیار قدرتمند و یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان محسوب می‌شود. در همین راستا به گزارش بلومبرگ، کوالکام لوگو و کلمه Snapdragon را روی پیراهن خانگی، میهمان و سوم منچستریونایتد تبلیغ می‌کند. با این کار، هر هفته ۱.۱ میلیارد هوادار این تیم در سراسر جهان، پیراهن تیم محبوب‌شان را با لوگوی اسنپدراگون مشاهده خواهند کرد.

قرارداد اسپانسری پرهزینه کوالکام با باشگاه فوتبال منچستریونایتد

کوالکام قطعاً هزینه بسیار بالایی را برای این اسپانسرینگ پرداخت می‌کند. بااین‌حال نه این شرکت و نه باشگاه منچستریونایتد قصد ندارند هزینه این اسپانسرینگ را رسماً رسانه‌ای کنند. منتها بلومبرگ ادعا می‌کند که مدت این قرارداد ۵ سال است و کوالکام سالانه ۷۵ میلیون دلار برای این اسپانسری هزینه می‌کند که ظاهراً در دنیای فوتبال بی‌سابقه است.

به‌تازگی از لباس جدید منچستریونایتد برای فصل بعد رونمایی شد و این لوگو را روی آن دیدیم. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که پردازنده‌های اسنپدراگون ایکس برای کامپیوترهای کوپایلوت پلاس اخیراً عرضه شده‌اند. این کامپیوترهای شخصی، اولین دستگاه‌هایی هستند که با پردازنده‌های مبتنی بر ARM به‌همراه عملکرد مناسب و عمر باتری طولانی، عرضه می‌شوند.

مایکروسافت نیز در گذشته چنین تبلیغاتی را برای کنسول ایکس‌باکس انجام داده بود. این شرکت قبلاً با کلمه XBOX وظیفه اسپانسری تیم فوتبال سیاتل ساندرز آمریکا را برعهده داشت که ظاهراً این تبلیغات جواب داد و فروش دستگاه‌های ایکس‌باکس افزایش یافت.

کوالکام نیز ظاهراً قصد دارد چنین راهی را در پیش گیرد و فروش کامپیوترهای مجهز به تراشه اسنپدارگون ایکس را افزایش دهد. از قرار معلوم این همکاری، از فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۵ دنیای فوتبال آغاز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا