برندهای خارجی

سیری جدید با قابلیت‌های هوش مصنوعی معرفی شد

برند اپل اعلام کرد که سیری جدید به‌تدریج و «طی سال آینده» عرضه خواهد شد.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، یکی از موردانتظارترین نمایش‌های کنفرانس WWDC 2024 اپل به قابلیت‌های جدید دستیار شخصی سیری (Siri) مربوط می‌شود و حالا اپل رسماً نحوه اضافه‌شدن هوش مصنوعی به Siri را نمایش داد.

سیر‌ی ۱۳ سال پیش منتشر شد و اکنون اپل با اضافه‌کردن هوش مصنوعی به آن مدعی‌شده که این دستیار شخصی یک «گام بزرگ رو به جلو» برداشته است. اپل توضیح می‌دهد که سیری اکنون طبیعی‌تر، شخصی‌تر و مرتبط‌تر شده است و ظاهر جدیدی نیز دارد. همچنین آیکون جدیدی برای سیر‌ی طراحی شده که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

قابلیت‌های سیری جدید

اپل می‌گوید سیری جدید اکنون موضوع را بهتر درک می‌کند، بنابراین لازم نیست یک درخواست را چندین‌بار تکراری کنید! قابلیت جدید دیگر سیر‌ی امکان برقراری ارتباط از طریق تایپ است و Siri می‌تواند به سوالاتی در مورد نحوه استفاده از آیفون، آیپد و مک پاسخ دهد.

اپل همچنین قصد دارد در آینده قابلیت آگاهی از صفحه نمایش را به سیر‌ی اضافه کند. به‌عنوان مثال، با وجود این قابلیت اگر یکی از دوستان شما آدرس خود را برایتان ارسال کند، می‌توانید از سیری بخواهید که آدرس او را به لیست آدرس‌های شما اضافه کند.

علاوه بر این موارد، سیری همچنین به لطف API Intents جدید خود می‌تواند در برنامه‌های اپل و شخص ثالث حضور داشته باشد. در نمایش اپل، برای مثال از سیری خواسته شد تا تصویری که هم‌اکنون در برنامه Photos در حال نمایش است را ویرایش کند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه سیری ظاهراً هنگامی که نیاز باشد، با کسب اجازه از کاربران، از مدل GPT 4o استفاده می‌کند.

اپل اعلام کرده که سیری جدید به‌تدریج و «طی سال آینده» عرضه خواهد شد.

هرچند مجهزشدن سیر‌ی به قابلیت‌های هوش مصنوعی نکته خوشحال‌کننده‌ای است، اما با نگاهی به آخرین نظرات ثبت‌شده در شبکه‌های اجتماعی می‌توان گفت که کاربران را چندان راضی نکرده است.

در حالی که توانایی سیری در پاسخ به دستورات یا سؤالات شفاهی کاربران در زمان معرفی آن در آیفون ۴S قابل توجه بود، اما عدم پیشرفت آن در سال‌های بعدی باعث شد تا سیری تجربه ناامید کننده‌ای داشته باشد. در همین حال، محصولاتی مانند ChatGPT و جمینای گوگل نشان داده‌اند که ابزارها و سیستم‌های هوش مصنوعی قادر به انجام کارهای بسیار بیشتری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا