اقتصادی

سکه و طلا در مسیر برگشت از قله/یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از بهای سکه کاسته شد

سکه و طلا که از نخستین روز معاملات رسمی (روز گذشته)، سعی بر فاصله‌گیری از نقطه اوج خود داشته و امروز در دومین روز از بازار این هفته، نسبت به روز گذشته همچنان در مسیر کاهش است و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان تومان نسبت به روز گذشته ارزان‌تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا، با از سرگیری معاملات سکه و طلا در سال جاری، بصورت رسمی که از روز گذشته (شنبه، ۱۸ فروردین ماه) شکل گرفته است، قیمت‌ها در این بازار از مسیر صعودی که طی ۱۷ روز نخست سال جاری در پیش داشته، دور زده و حال روندی نزولی را طی می‌کند. 

در بازار روز گذشته شنبه که قیمت‌ها نسبت به اوج خود (در روز پنجشنبه که قیمت سکه و طلا به بالاترین رقم رسیده بود) فاصله گرفته و مسیری کاهشی طی کرد، این مسیر را امروز (یکشنبه) هم ادامه داده و همچنان رو به‌ کاهش است.

مقایسه آخرین قیمت‌های معاملاتی در بازار امروز (یکشنبه و تا لحظه انتشار این گزارش) و مقایسه آن با قیمت‌های معاملاتی روز گذشته، نشان می‌دهد:

هر قطعه سکه تمام طرح جدید با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات امروز (تا ساعت ۱۴:۴۷) به ۴۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.

سکه‌های تمام طرح قدیم با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

قطعات کوچکتر سکه نظیر نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی هر یک نسبت به روز گذشته ۶۰۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به‌ترتیب ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (نیم‌سکه)، ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (ربع سکه) و هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان (سکه‌های یک گرمی) تعیین قیمت شده‌اند.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲۳ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، در آخرین معاملات (تا لحظه انتشار این گزارش)، سه میلیون و ۵۹۶ هزار تومان، مبنای معاملات طلا بوده است.

گفتنی است، مرجع قیمت‌های فوق، اتحادیه طلا و جواهر تهران است.

کاهش قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار، در حالی است که اونس جهانی طلا علیرغم تعطیلی بازار جهانی در روز جاری، همچنان نوسان افزایشی دارد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا