فرهنگی

سریال زخم کاری ۳: قدم اول انتقام، ضربه فنی پانته‌آ

قسمت چهارم زخم کاری ۳ ساخته محمدحسین مهدویان روز جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ پخش شد.

به گزارش توسعه برند به نقل از فیلیمو، در این قسمت شاهد بودیم که مالک با همراهی حمید فرنهادزاده و سماوات و سیما برای به زمین زد پانته‌آ و طلوعی تمام قوای خود را جمع کردند تا در اولین قدم پانته‌آ را به ترکیه برده و معامله‌ای را انجام دهند که طلوعی و ریزآبادی‌ها را به سقوط نزدیک کند.

تکنیک فیلمنامه نویسی مهدویان در زخم کاری ۳

مهدویان همانند دو فصل قبل برای آنکه به داستان‌ها و شخصیت‌ها عمق بیشتری بدهد از ترفند استفاده از فلاش بک برای معرفی بهتر شخصیت‌ها استفاده کرده است و هم در قسمت سوم و هم در قسمت چهارم زخم کاری ۳ شاهد هستیم که شروع قسمت با سکانسی از گذشته شخصیت‌هایی چون سماوات و پانته‌آ آغاز می‌شود. مهدویان که در استفاده از فن گذشته نگاری و تبدیل یک سکانس واقعی از دوران گذشته تبحر دارد با تعریف داستان برای شخصیت‌های جدید سریالش سعی می‌کند نسبت آن‌ها را با مخاطب نزدیکتر کرده و تلاش کند تا شخصیت‌های جدید پا به پای شخصیت‌های قدیمی‌تر در روند داستان نفوذ کنند. برای همین شخصیت طلوعی با آنکه در فصل اول حضور نداشت با بک‌گراندی که از او ارائه می‌شود در ذهن مخاطب جا باز کرده است و در قسمت چهارم زخم کاری ۳ نیز شاهد هستیم که گذشته پانته‌آ با بازی مهراوه شریفی‌نیا برای مخاطب رمزگشایی شود.

ضربه فنی پانته‌آ در قسمت چهارم زخم کاری ۳

نقشه‌های مالک برای آنکه بتواند پانته‌آ را در منجلاب سخت بیندازد و از این طریق هم او و هم طلوعی را ضربه فنی کند خیلی دقیق پیش می‌رود. همین بی‌اشکال بودن نقشه و آسان طی شدن مسیر باعث شده است که حتی مالک هم به این سادگی نقشه شک کند اما از طرفی با وجود حضور افرادی چون سیما که نقش جاسوس را برای مالک در دار و دسته طلوعی بازی می‌کند از یک سو و سماوات که معتمد مالک از سوی دیگر باعث شده است خیال مالک از اینکه نقشه بدون هیچ نقصی اجرا شود راحت باشد.

تلاش سمیرا برای نزدیک شدن به مالک

سمیرا تلاشش برای نزدیک شدن به مالک را کم نمی‌کند و از هر فرصتی استفاده می‌کند تا او را تحت تاثیر قرار دهد. او برای آنکه مالک را با مرگ میثم تحت تاثیر قرار دهد عطری که میثم استفاده می‌کرد را به کیمیا داد تا به مالک برساند و او را متوجه کند که بیش از هر زمان دیگری نزدیکی و اتحاد بین آن‌ها می‌تواند مهم باشد. از سوی دیگر وقتی سمیرا دید مالک به پیغام‌های او توجه نمی‌کند به محل کار او می‌آید تا مستقیم با او حرف بزند. سمیرا معتقد است به خاطر اینکه زمین‌های پتروشیمی دست او است و پول‌ها هم دست مالک است اتحاد آن دو می‌تواند طلوعی را زمین گیر کند. اما باید دید این حرف‌های سمیرا می‌تواند روی مالک تاثیر بگذارد؟

 

آیا نقشه‌های مالک نتیجه می‌دهد؟

پانته‌آ برای رسیدن به پول‌ بیشتر و سرمایه‌گذاری برای هلدینگ تصمیم گرفت تمام سرمایه باقیمانده ثروت ریزآبادی را به خواست فرنهادزاده به ترکیه ببرد تا بتواند سرمایه‌گذار جدید جذب کند. او برای آنکه ثابت کند بدون نیاز به طلوعی می‌تواند از پس مشکلات بر بیاید این ریسک را کرده است. اما همانطور که مالک نسبت به بی نقص بودن نقشه شک کرده است باید در قسمت‌های آینده منتظر ماند و دید آیا همانطور که مالک پیش‌بینی می‌کرد این نقشه بدون دردسر حل می‌شود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا