اقتصادی

زاهدی ناایمن بودن خودرو را دلیل درگذشت دختر نخبه فوتبالیست دانست

یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده خودروسازانی را که به عرضه خودورهای بی کیفیت می‌پردازند در از دست دادن نخبه ورزشکار مقصر می‌دانم و از پیشگاه مردم ایران و بخصوص مردم استان کرمان و بم عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، محمدمهدی زاهدی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد:  میلاد بانوی دو عالم حضارت زهرا (س) و نامگذاری شایسته این روز با نام زیبای روز مادر و روز زن را به مسلمانان و هموطنان عزیزم خاصه مادران و زنان میهن عزیز اسلامی تبریک عرض می‌کنم. امسال چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، یاران و همراهان این سردار رشید اسلام است. مردم دیار کرمان، پایتخت مقاومت جهان اسلام، آماده میزبانی از هموطنان و عاشقان زیارت مزار شهید سلیمانی و شهدای گلگون کفن کرمان، از اقصی نقاط کشور و جهان هستند. 

وی در ادامه اظهار کرد: بر خود لازم می‌دانم از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش غیور جمهوری اسلامی ایران، نیروی فراجا و تمامی ارگان‌های دولتی، عمومی و بخش خصوصی و گروه‌های جهادی و مردمی و مسئولین گلزار شهدای کرمان که نسبت به تامین شرایط برگزاری مراسم سالگرد و راه‌اندازی موکب‌های پذیرایی از زائران حاج قاسم اقدام کرده اند، تشکر کنم. 

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دی ماه برای مردم استان کرمان پر است از اتفاقات دردناک و دلخراش از زلزله بم تا شهادت سردار سلیمانی و سردار پورجعفری، امسال و این روزها از دست دادن دختر نخبه فوتبالیست تیم ملی و تیم خاتون بم در اثر حادثه رانندگی که دلیل اصلی آن ناایمن بودن خودروی این نخبه ورزشی بود، به حوادث غم‌انگیز دی ماه نیز این حادثه اضافه شد. 

وی در ادامه تاکید کرد:  آسیب از مافیای خودرو در این حادثه رخ داده و حوادث شبیه به آن مشهود است. تا کی نخبه‌ها و مردم کشور باید قربانی یک عده مافیای سودجوی اقتصادی باشند؟ زمانی که به گرفتن خودروهای شاسی بلند رانتی اعتراض کردیم دقیقا به همین دلیل بود. تا زمانی که نخبه‌های ما، جوانان ما و مردم ما امکان استفاده از خودروی ایمن ندارند، کارگزاران نظام به باور حقیر، استفاده از رانت برای استفاده از این گونه خودروهای شاسی بلند و به دنبال تامین منافع و رفاه و آسایش شخصی بودن حرام است.

زاهدی  فزود:  دولت و خودروسازانی را که به عرضه این خودورهای بی کیفیت می‌پردازند در از دست دادن این نخبه ورزشکار مقصر می‌دانم و از پیشگاه مردم ایران و بخصوص مردم استان و بم عذرخواهی می‌کنم و در فرصت اندک باقی در این مجلس خواستار برخورد جدی با مافیای اقتصادی مخصوصا درحوزه خودرو هستم. 

وی در ادامه با الکید بر اینکه جلوگیری و کارشکنی در واردات خودرو و انحصار در خودروسازی و شبکه توزیع خیانت به مردم و آسیب به امنیت ملی است، بیان کرد: دستگاه قضا، مردم ایران عاشق وطنشان هستند، مردم ایران به کشور علاقه‌مندند به پیشرفت کشور علاقه‌مندند و امیدوارند اما قبول کنیم برخی اتفاقات ناگوار اعتماد عمومی را خدشه دار کرده است. باور کنیم مبارزه با فساد و مفسدین و حامیان سیاسی‌شان نه تنها موجب افزایش اعتماد عمومی بلکه زمینه ساز مشارکت مردم در تمام عرصه‌ها از جمله انتخابات خواهد شد، اجازه دهیم مردم طعم شیرین عدالت و مبارزه با فساد را احساس کنند. 

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه تصریح کرد:  بارها اعلام کرده ام، مجدد نیز تاکید می کنم که از هر سرمایه گذاری سالم برای پیشرفت استان کرمان استقبال می کنم و دست سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال و رونق تولید را می بوسم و اعلام می‌دارم در مسیر پیشرفت استان با هیچ فرد و جناحی اختلاف نداشته و نخواهد داشت ولی با صراحت اعلام می کنم که اگر برخی بخواهند به بهانه سرمایه گذاری به چپاول اموال عمومی و بیت المال چنگ بزنند حتما آن را افشا کرده و برای بازپس گیری اموال غارت شده بیت المال تلاش و مبارزه می‌کنم. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه  ۵ دی ماه سالروز زلزله دلخراش بم است، تصریح کرد: حادثه غمباری که هزاران نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند و هزاران نفر دیگر در غم از دست دادن بستگان در کنار خانه‌های ویران شده، اما امیدوار به آینده و مقاوم در برابر ناملایمات ایستادند. در همان سال تسهیلاتی برای بازسازی و ساخت منازل مسکونی به مردم با ضمانت دولت اعطا شد اما حجم خسارات و استضعاف مردم به حدی بود که توان بازپرداخت تسهیلات وجود ندارد. لذا از دولت محترم و بانک مرکزی درخواست می کنم نسبت به بخشش این تسهیلات اقدام کند.

وی در ادامه در تذکری خطاب به وزیر ارتباطات، بیان کرد: در حالی که شعار دولت تکالیف قانونی، تاکید بر الکترونیکی و هوشمندسازی و ارائه خدمات برخط و با کیفیت است وضعیت نامطلوب کیفیت اینترنت کم بود که به ناگاه افزایش قیمت تعرفه ها نیز به آن اضافه شد که موجی از نارضایتی به همراه داشته است از جنابعالی  می‌خواهم نسبت به ارائه اینترنت با کیفیت و مقرون به صرفه اقدام کنید.

وی در ادامه در تذکری خطاب به  وزیر جهادکشاورزی، بیان کرد: برقراری تعرفه صددرصدی صادرات پیاز موجب شده که کشاورزان کشور از جمله کشاورزان جنوب استان به سمت ورشکستگی رفته و سرمایه شان نیست و نابود شود. انتظار داریم که تجدیدنظر در تعرفه صادرات پیاز صورت گیرد. 

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا