اقتصادی

خرید بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخلی

شرکت پشتیبانی امور دام کشور در سال‌ جاری نسبت به خرید مقدار بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف به صورت نقدی اقدام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا، به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام کشور،   این شرکت در سال جاری نسبت به خرید مقدار بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف از طریق دو روش: خرید مرغ زنده به قیمت ۵۸ هزار تومان و خرید گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ ۸۴ هزار و ۵۰۰ تومان در ازای تحویل نهاده‌های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی اقدام کرده که بیشترین خرید در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و اصفهان صورت پذیرفته است.

شایان ذکر است که این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات مرغداران به صورت نقدی و معادل ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از ۵۰ هزار تن نهاده اقدام کرده است.

با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تأمین و خریدهای خارجی ابتدایی سال ۱۴۰۲ که بر اساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تأمین داخلی، متوقف و حتی بیش از ۵۰ درصد خریدهای در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو شد.

به منظور حمایت از مرغداران در راستای استمرار تولید و نیز ایجاد ثبات در بازار گوشت مرغ کشور؛ خرید کالای فوق الذکر بنا بر شرایط اقتضایی استان‌های کشور کماکان ادامه دارد.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا