اقتصادی

جوجه ریزی استان تهران در طول ۱۵ سال اخیر بی سابقه بود

جبرئیل برادری گفت: با توجه به نیاز استان به محصولات پروتئینی و تامین بخشی از نیاز جامعه از طریق سایر استان‌ها، توسعه، تجهیز و فعال‌سازی واحد‌های راکد و نیمهفعال استان با هدف افزایش میزان جوجه‌ریزی در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه واحد‌های نیمهفعال و راکد پرورش مرغ در استان فعال می‌شوند، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده با مدیران جهادکشاورزی شهرستان‌های تابعه، لیست واحد‌های مرغداری گوشتی و تخم‌گذار راکد و نیمهفعال در سطح شهرستان‌های تابعه احصا و نسبت به برنامه‌ریزی جهت فعال‌سازی این واحد‌ها پس از رفع مشکلات یا در قالب زنجیره‌های تولید اقدام شده است.

برادری ادامه داد: فاز دوم واحد مرغداری شرکت زرین دشت پایدار در شهرستان ری که مدت ۱۵ سال غیرفعال بوده، تا پایان دی ماه به ظرفیت ۱۲۰ هزار قطعه فعال شده و در مجموع ظرفیت فعالیت این واحد به ۲۵۰ هزار قطعه خواهد رسید.

او افزود:  یک واحد دیگر پرورش مرغ گوشتی در شهرستان ملارد نیز با توجه به عدم فعالیت، نسبت به تغییر شاخص از پولت به گوشتی اقدام شد که با ۴۰۰ هزار قطعه ظرفیت به چرخه تولید بازخواهد گشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درخصوص تغییر میزان تولید استان با این اقدامات گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده و بازگشت این مرغداری‌ها به چرخه تولید، از ابتدای آذر ماه تا هفته گذشته، بالغ بر یک میلیون و ۵۸۷ هزارقطعه جوجه یکروزه گوشتی در واحد‌های مرغداری استان تهران جوجه‌ریزی شده است که این میزان در طول ۱۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

او گفت: ۱۴۵ درصد هدفگذاری و برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی برای جوجه‌ریزی در استان طی این مدت محقق شده است که استان تهران با این میزان تحقق، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا