برندهای خارجی

جهش ۱۰ درصدی سهام تسلا در پی انتشار گزارش تولیدات فصل دوم ۲۰۲۴

علیرغم کاهش تحویل خودرو در مقایسه با سال گذشته، سهام تسلا پس از انتشار گزارش تولیدات قوی فصل دوم ۲۰۲۴، رشدی ۱۰ درصدی را تجربه کرد. این گزارش نشان‌دهنده افزایش قابل توجه تولید در این شرکت است.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، تسلا به‌تازگی گزارش میزان تولید و تحویل خودرو در فصل دوم ۲۰۲۴ را منتشر کرده است که طبق آن این شرکت ۴۱۰,۸۳۱ خودرو تولید کرده و ۴۴۳,۹۵۶ خودرو نیز تحویل داده است؛ این گزارش که فراتر از انتظارات بود، باعث افزایش ۱۰ درصدی قیمت سهام این شرکت شد. این شرکت در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی ۳۸۶,۸۱۰ خودرو تحویل داده بود. بااین‌حال همچنان تعداد کل تحویل‌های فصل دوم نسبت به بازه مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

براساس گزارش تولیدات فصل دوم ۲۰۲۴ تسلا، از میزان کل خودروهای تولیدشده، ۳۸۶,۵۷۶ دستگاه از آن‌ها، مدل‌‌های ۳ و Y است و ۲۴,۲۵۵ دستگاه نیز دیگر مدل‌ها بودند. سهام تسلا پس از اینکه این شرکت آمار تولید و تحویل خودرو در سه‌ماهه دوم را اعلام کرد، ۱۰ درصد افزایش یافت. ارزش کل بازار این شرکت اکنون ۷۳۷.۵ میلیارد دلار است.

تعداد کل تحویل‌ها در سه‌ماهه دوم، ۴.۸ درصد از رقم مربوط به بازه مشابه سال گذشته میلادی، ۴۶۶,۱۴۰، عدد کمتر شده اما نسبت به سه‌ماهه اول ۱۴.۸ درصد افزایش داشته است.

تولیدات تسلا در فصل دوم ۲۰۲۴

خط تولید فعلی تسلا شامل خودروهای کراس‌اوور محبوب مدل Y، سدان‌های مدل ۳ و پیکاپ جدید سایبرتراک، مدل X SUV و سدان پرچم‌دار مدل S است که البته بیشترین آمار خودروهای تولیدی و تحویل‌داده‌شده مربوط به مدل‌های ۳ و Y است.

تسلا در سال جاری میلادی طیف وسیعی از تخفیف‌ها و مشوق‌های دیگر را برای افزایش فروش ارائه کرده است. درحال‌حاضر، تسلا در چین وام بدون بهره را به‌جای انگیزه‌ای برای ترغیب مشتریان به خرید مدل ۳ یا مدل Y تا ۳۱ ژوئیه ارائه می‌دهد. طبق پرونده سالانه ۲۰۲۳، تسلا حدود ۲۱.۷۵ میلیارد دلار (۲۲.۵ درصد) از درآمد کلی خودش را از چین به دست آورده است.

بااین‌حال این شرکت آمریکایی در چین، با افزایش رقابت از سوی سازندگان داخلی خودروهای برقی این کشور بزرگ، ازجمله BYD و شیائومی، روبه‌روست. به‌طورکلی، گزارش آوریل (فروردین‌ماه) تسلا خبر از کاهش ۸.۵ درصدی تحویل سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ می‌دهد که این میزان از سال ۲۰۲۰ سابقه نداشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا