برندهای خارجی

جنگ سرد تکنولوژی: مایکروسافت با ممنوعیت آیفون در چین مقابله به مثل کرد!

در واکنش به ممنوعیت استفاده از آیفون در سازمان‌های دولتی چین، مایکروسافت نیز استفاده از گوشی‌های اندرویدی را برای کارمندان چینی خود ممنوع کرد.

به گزارش توسعه برند به نقل از برنا، پس اعلام ممنوعیت استفاده کارمندان چینی از گوشی‌های اندرویدی، مایکروسافت به کارمندان چینی خود آیفون ۱۵ می‌دهد.

مایکروسافت چین به پرسنل خود که از برند‌های چینی مثل شیائومی و هواوی استفاده می‌کنند، یک آیفون ۱۵ ارائه می‌کند؛ بنابراین طبق گزارش‌ها، مایکروسافت نقاطی را برای ارائه آیفون در مراکز رسمی خود در چین، راه‌اندازی می‌کند.

دارندگان اندروید در چین، در عوض مجبور به استفاده از فروشگاه‌های اپلیکیشنی هستند که توسط هواوی یا شیائومی اجرا می‌شوند. مایکروسافت اکنون دسترسی به این سایت‌ها را مسدود کرده است.

از آن جایی که استفاده از فروشگاه اپ استور اپل در چین امکان‌پذیر است، هدف این است که تمام کارکنانی که به آیفون سوییچ می‌کنند، بتوانند از برنامه Microsoft Authenticator به‌علاوه برنامه Identity Pass استفاده کنند. نه مایکروسافت و نه اپل به طور عمومی و رسمی در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند.

مایکروسافت تعداد کارمندان خود در چین را افشا نمی‌کند. اما از سال ۱۹۹۲ در این کشور فعالیت دارد و می‌گوید که کامل‌ترین شرکت تابعه و بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه در خارج از ایالات متحده، متعلق به شعبه چین آنهاست. این مرکز تحقیقاتی به‌تن‌هایی بیش از ۶۰۰۰ مهندس و دانشمند را در اختیار دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا