اقتصادی

تولید تخم‌مرغ ۴۰۰ هزار تن افزایش یافته است

حمیدرضا کاشانی گفت: با توجه به نوسان قیمت گوشت قرمز و کاهش مصرف، تخم مرغ به عنوان کالای جایگزین در سبد مصرفی خانوار قرار گرفت و به طور کلی هرچقدر از میزان پروتئین گوشت قرمز کاسته شود، به این رقم اضافه می شود.

او از افزایش سالانه ۴۰۰ هزارتنی تولید تخم مرغ خبر داد و گفت: بنابر آمار ظرف سه سال گذشته به طور متوسط سالانه ۴۰۰ هزار تن تولید مرغ افزایش یافت به طوریکه سال ۹۹ به ۹۰۰ هزار تن و امسال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید‌.

کاشانی ادامه داد: طی ۳ سال گذشته تولید تخم مرغ ۳۵ درصد افزایش یافت که ۱۰ درصد این میزان افزایش صادر شده است‌.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن متوسط سرانه مصرف تخم مرغ دنیا را ۱۵ کیلو اعلام کرد و افزود: متوسط سرانه مصرف تخم مرغ دنیا همین میزان است، هرچند کشورهای پیشرفته و اروپایی ۱۸ تا ۲۱ کیلو مصرف می کنند.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده است که انتظار می رود تا پایان سال به ۱۲۰ هزار تن برسد.درحالیکه مجموع صادرات تخم مرغ سال گذشته ۵۵ هزارتن بود.

کاشانی گفت: علی رغم گذشت ۵ ماه از تقاضای اصلاح قیمت تخم مرغ، هنوز اقدامی در این باره صورت نگرفته است که پیش بینی می شود با استمرار این روند سرمایه گذاری در این صنعت کاهش یابد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا