اقتصادی

توقیف ۲۲۳ شناور صیادی متخلف در خوزستان از ابتدای امسال

پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا/خوزستان فرمانده یگان حفاظت شیلات خوزستان با اشاره به عملکرد ۱۰ ماهه امسال ۵ پایگاه یگان در شهرهای ساحلی استان گفت: در جریان بازرسی‌های انجام‌شده تعداد ۲۲۳ فروند شناور متخلف در صیدگاه‌های استان توقیف شدند.

کامران شریفی در گفت و گو با پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، طی گشت‌های ساحلی و دریایی به مدت بیش از ۶۲ هزار نفر ساعت توسط نیروهای یگان، ۲۹ هزار و ۴۹۴ فروند شناور صیادی (قایق و لنج) در ساحل و دریا مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی افزود: در جریان بازرسی‌های انجام‌شده تعداد ۲۲۳ فروند شناور ( قایق و لنج ) متخلف در صیدگاه‌های استان توقیف شدند و از این شناورها علاوه بر حدود ۱۰۳ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم محصولات آبزی (ماهی و میگو)، ۴۶۳ طاقه تور گوشگیر، ۳۳۰ عدد لنگر و ۱۳۷ دستگاه ترال کشف و ضبط شد.

شریفی با اشاره به دستگیری ۱۲۹۳ نفر در این مدت ادامه داد: پرونده تخلفات صیادی به کمیسیون تخلفات صید و صیادی و بخشی نیز به مراجع ذی صلاح معرفی شده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت شیلات خوزستان یادآور شد: در راستای حراست از ثروت ملی کشور و انفال عمومی (منابع آبزی) ماموران یگان حفاظت شیلات استان به عنوان ضابط خاص قضایی و با مجوز استفاده از سلاح در ۵ پایگاه بندر امام (ره)، هندیجان، الفجر اروندکنار، چوئبده آبادان و ماهشهر مشغول خدمت هستند.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا