اقتصادی

تعرفه واردات تایر تغییر نکرد؛ ۶ درصد رقم اعلامی

تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص اصلاحات تعرفه‌ای شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی برای سال جاری نشان می‌دهد که تعرفه واردات انواع لاستیک خودروی سواری شش درصد تعیین شده که تغییری نسبت به آخرین مصوبه سال گذشته در مهر ماه ۱۴۰۲ (که پس از کاهش ۲۲ درصدی به شش درصد کاهش یافت) نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا، اواخر فروردین ماه سال جاری،   هیات وزیران در جلسه‌ای به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی، فهرست اصلاحات تعرفه‌ای سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد؛ این مصوبه در نخستین روز از خرداد ماه توسط معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اقتصادی و امور دارایی و جهاد کشاورزی ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه، سود بازرگانی انواع لاستیک خودروی سواری (تایر سواری سایز ۱۳، ۱۴ و ۱۵) صرفاً تا پایان سال ۱۴۰۳، به میزان شش درصد (۶%) تعیین شده است.

بدین ترتیب ماخذ اخذ سود بازرگانی واردات لاستیک سواری به کشور، نسبت به شش ماهه دوم سال گذشته تغییر نداشته و همچنان شش درصد خواهد بود.

شایان ذکر است که تا پیش از نیمه دوم سال گذشته، میزان تعرفه حقوق ورودی انواع تایر، شامل حقوق گمرکی معادل چهار درصدِ ارزش گمرکی کالا به‌ علاوه‌ سود بازرگانی ۲۸ درصدی بود؛ اما ۳۰ مهر ماه سال گذشته بود که هیات وزیران، سود بازرگانی انواع لاستیک خودروی سواری تا پایان سال ۱۴۰۲ را به شش درصد کاهش داده و مصوب کردند.

براین اساس با تصویب کاهش سود بازرگانی به شش درصد، تعرفه ورودی این کالاها با کاهش ۲۲ درصدی همراه شد؛ اما مصوبه اخیر هیات وزیران پیرامون تعرفه واردات انواع تایر سواری در سایزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ به میزان شش درصد نشان می‌دهد که تعرفه واردات نسبت به شش ماهه دوم سال گذشته تغییری نکرده است.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا