اقتصادی

بیش از ۵۰ درصد تولید سیب و مرکبات در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شد

مجتبی شادلو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه کمبودی در عرضه میوه شب عید نداریم، گفت: نوسانات بازار کیوی به صادرات ارتباط دارد چراکه در زمانی که صادرات روان است، روی بازار اثر می گذارد.

به گفته او، هم اکنون قیمت سیب و پرتقال به سبب فراوانی و مازاد تولید در بازار تغییری نداشته است.

شادلو ادامه داد: در تولید محصولات باغبانی به قطعیت رسیدیم  چراکه از زمان احداث باغات چنددهه می گذرد و حال ناگریز به حفظ باغات هستیم.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با بیان اینکه قیمت میوه های وارداتی به شرایط بازار بستگی دارد، افزود: قیمت موز و آناناس تابع نوسان نرخ ارز و شرایط عرضه و تقاضاست.

او با اشاره به علل نوسانات قیمت خیار در بازار گفت: با توجه به محدودیت عرضه در ایام تعطیل و عدم ذخیره سازی، قیمت خیار دچار نوسان شده است.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: با توجه به پتانسیل خودکفایی و ظرفیت بی نظیر تولید محصولات باغی، امکان صادرات به بازارهای هدف وجود دارد. از این رو روان سازی صادرات سیب و پرتقال امری ضروری است.

شادلو با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد محصولات باغی ذخیره شده است، گفت: با توجه به فراوانی تولید، بیش از ۵۰ درصد تولیدات ذخیره شد، درحالیکه در این مقطع زمانی میزان ذخیره سازی باید ۳۰ درصد بود که این امر نشان می دهد که در بازار کشش وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا