اقتصادی

بهره‌برداری از ۱۷۰۰ پروژه در سال آینده

توسعه برند/لرستان معاون رئیس‌جمهور از بهره‌برداری ۱۷۰۰ پروژه کشور در سال آینده خبر داد.

داوود منظور امروز دهم بهمن‌ماه در جریان آبگیری از سد تاج امیر شهرستان دلفان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سد یکی از پروژه‌های مهم عمرانی و زیرساختی در منطقه محروم دلفان است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی سد تاج‌امیر با توجه به مصوبات سفر هیات دولت به لرستان شتاب گرفت، تصریح کرد: این سد از سال ۹۰ شروع شده بود و تقریباً ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که خوشبختانه از ابتدای دولت سیزدهم و با تخصیص‌ها و پیگیری‌های استاندار و نماینده مردم دلفان در مجلس امروز توسط قرارگاه خاتم آبگیری شد.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور با بیان اینکه با آبگیری این سد ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان مشروب می‌شود؛ همچنین آب شرب روستاها و شهر نورآباد نیز تأمین خواهد شد، اظهار کرد: این‌گونه پروژه‌ها به‌ویژه در مناطق محروم جز اولویت‌های دولت سیزدهم است و مأموریت و راهبرد این دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمامی است که از گذشته به‌جا مانده است.

منظور گفت: برنامه دولت این است که پروژه جدیدی را تعریف نکند و تنها به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بپردازد؛ بر این اساس برنامه‌ریزی شده ۱۷۰۰ پروژه را سال آینده در سطح کشور به بهره‌برداری برسانیم.

معاون رئیس‌جمهور گفت: در سفر امروز نیز طرح‌های زیرساختی دیگری را بازدید و افتتاح خواهیم کرد که یکی از طرح‌های مهم بازدید از خط آهن اندیمشک-دورود- خرم‌آباد است.

وی اضافه کرد: هفت هزار میلیارد تومان تخصیص برای ۴۰ پروژه و طرح لرستان در سال آینده در نظر گرفته شده است.

منظور افزود: در ۱۰ ماهه اخیر ۲۵۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های استان اختصاص داده شده همچنین از امروز تا پایان سال نیز ۱۳۰۰ میلیارد تومان دیگر به طرح‌های استان تخصیص داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تخصیص‌ها به لرستان نسبت به سال گذشته در مجموع ۳۵ درصد رشد داشته‌ایم.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا