اقتصادی

برگزاری سومین «جشنواره طراحی صنعتی ایران»

همزمان با برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت، سومین دوره جشنواره طراحی ایران در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی طراحی صنعتی محصولات در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، این جشنواره به همت مرکز طراحی صنعتی ایران – ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم و مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی با هدف ترویج طراحی صنعتی، افزایش استفاده از طراحی در توسعه محصولات دانش‌بنیان و خلاق، ایجاد شبکه‌ طراحان ایرانی، ارتقای سطح طراحی صنعتی ایران و حمایت از طراحی صنعتی در شرکت‌های دانش‌بنیان، نانویی و خلاق، برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود.

جایزه طراحی صنعتی ایران با هدف شناسایی و انتخاب محصولات دارای طراحی‌ ممتاز و سرآمد در حوزه‌های ۱۰ گانه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، محصولات و ماشین‌آلات صنعتی و رباتیک، محصولات هوشمند، صنایع دستی و تجهیزات گردشگری، طراحی و معماری فضای نوآوری و فناوری، نوشت‌افزار، اسباب‌بازی و سرگرمی، محصولات دیجیتال و بسته‌بندی برگزار می­‌شود.

این جشنواره علاوه بر برندسازی برای شرکت­‌ها و محصولات برگزیده، فرصت منحصر به­ فردی را نیز برای طراحان خبره و خلاق به وجود می­‌آورد تا به جامعه اقتصادی و زیست فناوری و نوآوری معرفی شوند.

مخاطبان این رقابت طراحان و شرکت‌هایی هستند که محصول خود را با کمک طراحی صنعتی تولید کرده و سپس به فروش رسانده‌اند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، داوری حضوری آثار ارسالی به جشنواره طی نمایشگاه ایران‌ساخت و داوری نهایی تا هفتم بهمن ماه انجام می‌شود و برندگان طی مراسمی در اسفندماه معرفی و تقدیر می‌شوند.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا