اقتصادی

برترین‌های بخش توان‌تِک الکامپ ۱۴۰۳ معرفی شدند

برترین‌های بخش توان‌تِک بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ در زمینه دسترسی پذیری دیجیتال معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش توسعه برند به نقل از روابط‌عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، رویداد توان‌تِک (Tavan Tech) یکی از بخش‌های نمایشگاه الکامپ است که به گردهمایی شرکت‌های موفق استارتاپی و تجارت الکترونیک، معرفی توان‌یابان موفق و شاغل در اینگونه شرکت‌ها می‌پردازد. از طرف دیگر سرویس‌ها و خدماتی که باعث بهبود کیفیت زندگی شهروندان به ویژه توان‌یابان شود را معرفی می‌کند.
توان‌تِک فرصتی است تا توان‌یابان در کنار آشنایی با فضای تجارت الکترونیک و شناخت فرصت‌های اشتغال پایدار در اینگونه شرکت‌ها، از روش‌های نوین برای عرضه کالا، خدمات و رونق کسب و کار خود استفاده کنند.
همچنین مدیران شرکت‌های استارتاپی علاوه بر شناخت توانایی‌ها و مهارت‌های افراد دارای معلولیت، رو در رو با مشتریان و مخاطبان ارتباط برقرار می‌کنند.
توان‌تِک رویدادی استارتاپی در حوزه معلولیت است که در آن شناخت افراد دارای معلولیت از فناوری‌های نو و کاربردهای آن در مشاغل دانش‌محور و غیر فیزیکی و نیز آگاهی از فرصت‌های شغلی پایدار در کسب و کارهای تجارت الکترونیک بررسی و معرفی خواهد شد.
در توان‌تِک تلاش می‌شود با هم‌افزایی و مشارکت استارتاپ‌های فعال در حوزه معلولیت برای گسترش و توسعه این نوع کسب و کار، اقدامات مؤثری انجام شده و چشم‌اندازی روشن برای سرمایه‌گذاری در این حوزه فراهم شود. همچنین امکانات موجود در فضای مجازی و اثر مثبت آن در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارای معلولیت را به نمایش بگذارد.
در این دوره از برگزاری توان‌تِک به دسترس پذیری دیجیتال در بین شرکت‌ها و استارتاپ‌ها و ایده‌های فردی در این خصوص پرداخته شده است.
در این دوره پس از بررسی و داوری، از امید هاشمی (با معلولیت چشمی) از پلتفرم دیوار برای راه‌اندازی بخش دسترس پذیری دیجیتال تقدیر شد.
او در این مراسم گفت: دسترس پذیری دیجیتال یک حق برای همه است و ما باید این ویژگی را خارج و فارغ از قابلیت‌های حسی‌، فیزیکی برای افراد ایجاد کنیم و امیدواریم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز این امر را در برنامه خود قرار دهند.
دومین تقدیر از فیدیبو برای دسترس پذیری پلتفرم فرم و محصولاتشان صورت گرفت.
همچنین سومین و چهارمین تقدیر به ترتیب از آقای خرسند، دارای معلولیت برای ایده حوزه دسترس پذیری ورزش و سلامت و آقای قرایی دارای معلولیت با ایده گردشگری دسترس پذیر تقدیر شد.
در این مراسم آنت میناسیان، مدیر عامل موسسه توانبخشی رعد ومدیر بخش توان‌تِک با اشاره به اینکه سعی می کنیم با استفاده از دیجیتال، زندگی معلولین و کم‌توانان را بهبود ببخشیم گفت: در دنیای فیزیکی، شهرمان و کشورمان دسترس پذیر نیست، کسب و کارهای مختلف تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند و تصمیم گرفتیم دبیرخانه دائمی توان‌تِک را دایر کنیم.
علی حکیم جوادی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز در این مراسم در خصوص دسترس پذیری دیجیتال گفت: دسترس پذیری دیجیتال، یکی از برنامه‌هایی است که در نظام صنفی در حال پیگیری است، اما متاسفانه امروز متوجه شدم که ما خیلی از این حوزه غافل بودیم.
او با اشاره به اینکه بحث اصلی ما نیاز و دسترسی به نیازها در حوزه دیجیتال است افزود: سعی می‌کنیم سال آینده در نمایشگاه الکامپ در خصوص دسترس پذیری دیجیتال هرچه بهتر اجرا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا