برندهای خارجی

ایلان ماسک و پاداش ۵۶ میلیارد دلاری: جدال سهام‌داران و تسلا

در پی تصویب توافقنامه پرداخت ۵۶ میلیارد دلاری به عنوان پاداش و دستمزد ایلان ماسک توسط سهام‌داران، تسلا در حال تلاش برای بازنگری در این تصمیم و یافتن راهی برای کاهش این مبلغ نجومی است.

به گزارش توسعه برند به نقل از مهر، در ژانویه ۲۰۲۴ میلادی کاتلین مک کورمیک قاضی دادگاهی در دلاور بسته پاداش و دستمزد مبتنی بر سهام ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی این شرکت را یک مبلغ غیرقابل قبول خواند و آن را باطل کرد. ریچارد تورتا یکی از سهامداران تسلا در شکایتی این بسته پاداش و دستمزد را به چالش کشیده بود.

وکلای تسلا معتقدند دو طرف باید دلایل حقوقی خود درباره تاثیرات احتمالی رای جلسه سالانه تسلا که هفته گذشته برگزار شد و طی آن سهامداران از بسته پاداش و دستمزد ماسک حمایت کردند، اعلام کنند.

آنها در نامه ای به قاضی نوشتند: تاییدیه تصویب بسته پاداش ماسک توسط سهامداران تسلا تاثیر قابل توجهی بر این ادعاها و چالش های مربوط به این اقدام از جمله رای نهایی دادگاه دارد. از سوی دیگر وکیل سهامدار شاکی تسلا نیز اعلام کرد رای سهامداران هیچ تاثیر قانونی بر تصمیم پیشین قاضی مبنی بر باطل کردن بسته دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری ماسک ندارد. وی قصد دارد استدلالات خود در این زمینه را برای دادگاه مطرح کند.

تسلا تاییدیه سهامداران بر بسته پاداش و دستمزد اعلام شده را به رسمیت شناخت و یک نتیجه جدید ایجاد کرده است. البته هنوز مشخص نیست رای سهامداران به پرداخت این مبلغ روی رای قاضی تاثیر می گذارد یا خیر.

به نقل از نیویورک پست، قاضی دادگاه هنگام صدور رای خود در ماه ژانویه این سوال را مطرح کرد که آیا بسته دستمزد و پاداش برای حفظ ماسک به عنوان مدیر ارشد اجرایی تسلا واقعا لازم است یا خیر. وی همچنین از فرایند تایید بسته پاداش ماسک توسط سهامداران انتقاد کرد و متوجه شد این شرکت اطلاعاتی کلیدی را از سهامداران مخفی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا