برندهای ایرانی

«ایده پارک» از ابتکارات و برند استان همدان است

پایگاه خبری توسعه برند، معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری استان همدان از اختصاص ۷۰میلیارد تومان اعتبار به پارک علم و فناوری استان برای حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

بهزاد خزاییان یکشنبه ۱۹آذر در جلسه هماهنگی برگزاری همایش ایده پارک شهرستان رزن، افزود: این میزان اعتبار توسط استاندار برای حمایت و پرداخت تسهیلات به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان سطح استان به پارک علم و فناوری اختصاص یافته که این تسهیلات از محل تبصره ۱۸ با نرخ سود چهار درصد است.

وی با بیان اینکه استقرار واحدهای فناور در پارک علم و فناوری موجب می‌شود به این واحدها از منابع داخلی پارک ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت چهار درصد با بازپرداخت پنج تا هفت ساله پرداخت کنیم، تصریح کرد: اگر این واحدهای فناور ثبت شرکت داشته باشند، برای توسعه کار و خرید تجهیرات حمایت‌های خوبی از این واحدها و شرکت‌های دانش بنیان در ارزیابی‌های پارک انجام می‌گیرد و مشکلی در رابطه با منابع مالی حمایت از این واحدهای فناور نداریم.

خزاییان با اشاره به اینکه اگر واحدهای فناور مستقر در پارک همچنان دارای شرایط استقرار باشند به طور قطع استقرار آنها در پارک تمدید و در غیر این صورت باید از پارک خارج شوند، خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که به پارک علم و فناوری و مراکز رشد محول شده ترویج نوآوری و فناوری بوده و از طرفی مخاطبان خاص پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور بیشتر دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کسب و کار و اشتغال هستند.

وی گفت: برای ترویج فرهنگ نوآوری و فناوری و از طرفی شناسایی افراد خلاق و دارای ایده و جذب و استقرار آنها در مراکز پارک علم و فناوری یکی از بهترین و مؤثرترین راهکارها برگزاری جلساتی است که دارای طرح و ایده باشد و این افراد بتوانند در چنین جلساتی ایده های خود را مطرح و به داوری بگذارند.

خزاییان ادامه داد: اگر این ایده‌ها از حداقل فناوری برخوردار بوده و دارای قابلیت تجاری‌سازی و ورود به کسب و کار باشد، در پارک علم و فناوری پذیرش و سپس از مزیت‌هایی که قانون برای واحدها فناور و شرکت‌های دانش بنیان مصوب کرده، بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه در رابطه با برگزاری چنین جلساتی پارک علم و فناوری استان همدان در سطح کشور جزو پارک‌های پیشرو بوده و عنوان «ایده پارک» از ابتکارات همدان بوده که به عنوان برند استان به سایر پارک‌ها اشاعه پیدا کرده است، یادآور شد: تاکنون در سطح استان همدان ۴۰ ایده پارک برگزار شده که چهار مورد مربوط به شهرستان رزن بوده است.

وی افزود: با توجه به پتانسیل های هر شهرستان در برخی از شهرستان‌های سطح استان از جمله ملایر همایش ایده پارک به صورت تخصصی از جمله ایده پارک گردشگری و کشاورزی و در برخی از شهرستان‌های دیگر به صورت ایده پارک عمومی برای همه صاحبان طرح برگزار شده است.

خزاییان از برگزاری چهل و یکمین ایده پارک استان همدان در شهرستان رزن خبر داد و یادآور شد: قبل از برگزاری چهل و یکمین ایده پارک این آمادگی را داریم تا برای دانشجویان و دانش آموزان خلاق که در شهرستان دارای ایده هستند، جلسه پیش رویداد به منظور مشاوره و راهنمایی لازم برگزار کنیم تا در روز ایده پارک براساس پروتکل بدانند که چه چیزی را باید ارائه دهند.

در ادامه این جلسه در رابطه با زمان و مکان برگزاری چهل و یکمین ایده پارک شهرستان رزن تصمیم گیری شد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا