برندهای خارجی

اپل از آغاز همکاری با OpenAI خبر داد: فناوری شرکت خالق ChatGPT به محصولات اپل می‌آید

اپل درتلاش است تا ویژگی‌های هوش مصنوعی را به محصولات خود بیاورد و حالا برای تحقق رویای خود وارد همکاری با خالق ChatGPT شد.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، اپل درجریان کنفرانس WWDC 2024‌ از آغاز همکاری با شرکت خالق هوش مصنوعی ChatGPT یعنی شرکت OpenAI رسماً خبر داد.

اپل درتلاش است تا ویژگی‌های هوش مصنوعی را به محصولات خود بیاورد و در این راستا در حال مذاکره با گوگل و OpenAI بود تا هوش مصنوعی را در سیستم‌عامل‌ها خود اضافه کند. درنهایت اپل تصمیم گرفت برای تحقق رویای خود با OpenAI وارد همکاری شود.

با تأیید همکاری اپل و OpenAI، کاربران می‌توانند در صورت نیاز، از تخصص چت جی‌پی‌تی برای دریافت پاسخ‌های دقیق‌تر کمک بگیرند. استفاده از چت جی‌پی‌تی برای کاربران محصولات اپل رایگان است.

همکاری اپل و OpenAI تأیید شد

هوش اپل یا همان Apple Intelligence هسته مرکزی و اصلی ویژگی‌های هوش مصنوعی در iOS 18 است، اما اپل همچنین به کاربران اجازه می‌دهد با حساب OpenAI خود وارد شده و از مدل‌های هوش مصنوعی ChatGPT نیز استفاده کنند.

کاربران می‌توانند مدل‌های هوش مصنوعی ChatGPT را در سیری و به عنوان بخشی از ابزارهای نوشتاری هوشمند جدید و سایر ویژگی‌ها در iOS 18، iPadOS 18 و macOS Sequoia انتخاب کنند.

همچنین با ادغام ChatGPT در سیستم عامل اپل، برای مثال اگر کاربر از سیری سؤالی بپرسد که نمی‌تواند به آن پاسخ دهد، می‌تواند از هوش مصنوعی ChatGPT استفاده کند.

کاربران می‌توانند از سهمیه‌های رایگان معمول برای استفاده از ChatGPT استفاده کنند یا می‌توانند از اشتراک‌های پولی و مزایای ChatGPT  استفاده کنند.

اپل همچنین اعلام کرد که روی همکاری با سایر توسعه دهندگان مدل‌های هوش مصنوعی کار می‌کند تا گزینه‌های بیشتری را در آینده در اختیار کاربران قرار دهد. بنابراین، اگرچه ChatGPT OpenAI تنها گزینه برای شروع است، اما این وضعیت در آینده تغییر خواهد کرد.

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، از همکاری با اپل و اضافه‌شدن چت جی‌پی‌تی به محصولات این شرکت تا پایان سال ابزار خوشحالی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا