اقتصادی

انقلابی در بازار خودروهای برقی

باتری جدید خودروهای الکتریکی تنها در ۴.۵ دقیقه شارژ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند به نقل از ایسنا، دنیای وسایل نقلیه الکتریکی ممکن است به لطف کشف اخیر شرکت نیوبولت (Nyobolt)، یک استارتاپ بریتانیایی، در آستانه یک تغییر چشمگیر باشد. این نوآوری می‌تواند پایانی بر مشکل طولانی مدت شارژ باتری باشد و راحتی خودروهای الکتریکی را به خودروهای سنتی گازسوز نزدیک کند.

نیوبولت که دفتر مرکزی آن در کمبریج است، اخیراً با باتری جدید لیتیوم یونی ۳۵ کیلووات ساعتی خود خبرساز شده است. اولین نمایش زنده نشان داد که می تواند از ۱۰درصد تا ۸۰ درصد در بیش از ۴ دقیقه و نیم شارژ شود. این یک جهش قابل توجه از ۲۰ دقیقه عجیب و غریب معمولی است که برای شارژرهای سریع مانند سوپرشارژر تسلا صرف می‌شود و به خوبی در راه رسیدن به میانگین زمان دو دقیقه پر شدن بنزین است.

این فناوری شگفت انگیر یک موفقیت یک شبه نیست، بلکه اوج یک دهه تحقیق است که توسط دانشمندان دانشگاه کمبریج هدایت می‌شود. طراحی منحصر به فرد آن تولید گرما را در هنگام شارژ به حداقل می‌رساند و خطرات گرمای بیش از حد را که می‌تواند منجر به آتش سوزی و انفجار باتری شود، کاهش می‌دهد.

زمان‌های شارژ طولانی یک نقطه ضعف دائمی خودروهای برقی بوده و اغلب مانع پذیرش آن‌ها توسط بسیاری از کاربران می‌شود. برای افرادی که نمی‌توانند وسایل نقلیه خود را در خانه شارژ کنند، زمان صرف شده برای شارژ نیز می‌تواند کارهای روزمره آنها را مختل کند.

همان‌طور که دنیای خودرو به سمت انرژی سبزتر می‌رود، کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی بسیار مهم است. باتری‌های شارژ سریع نیوبولت می‌تواند گام بزرگی در این مسیر باشد و باعث رایج‌تر شدن خودروهای الکتریکی و کاهش انتشار کربن شود.

طبق گزارش ارث، این فناوری کاملاً با اهداف پایداری جهانی مطابقت دارد و تعهد ما را به یک سیاره تمیزتر و سبزتر تقویت می‌کند. همه ما با آگاه ماندن و حمایت از این نوآوری‌ها، می‌توانیم در پرورش جهانی پایدارتر برای نسل‌های آینده نقش داشته باشیم.

پایان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا