برندهای خارجی

اعتصاب دوباره در سامسونگ: کارگران خواستار شفافیت بیشتر در حقوق هستند!

در پی عدم پاسخگویی مناسب شرکت سامسونگ به مطالبات صنفی، اتحادیه کارگران این شرکت در کره جنوبی اعلام کرد که از تاریخ ۸ تا ۱۰ جولای دست به اعتصاب خواهد زد. هدف از این اعتصاب، اعمال فشار بر سامسونگ برای شفاف‌سازی بیشتر در زمینه حقوق و مزایای کارکنان و رسیدگی به مطالبات صنفی آنها عنوان شده است.

به گزارش توسعه برند به نقل از مهر، اتحادیه مذکور مشغول بررسی این است که چه تعداد کارگر به این اعتصاب می پیوندند. سون وو موک رهبر این اتحادیه دیروز اعلام کرد آنها خواستار سیستم پرداخت پاداش و مرخصی شفاف تر هستند و همچنین از شرکت می خواهند با اتحادیه به عنوان یک شرکت مساوی رفتار کند.

 به نقل از رویترز، هدف این اعتصاب اختلال در تولید است و در صورتیکه شرکت به خواسته های اتحادیه تن ندهد، احتمالا یک اعتصاب دیگر برگزار خواهد شد. این درحالی است که تحلیلگران معتقدند اعتصاب به تنهایی تاثیر زیادی روی تولید تراشه این شرکت نخواهد داشت زیرا بیشتر فرایند تراشه سازی سامسونگ خودکار است. هرگونه تاثیر این رویداد به تعداد افرادی شاغل در واحدهای تولید تراشه و همچنین مدت زمان این رویداد بستگی دارد.

درسال ۲۰۲۰ میلادی و پس از آنکه سامسونگ خواستار توقف گسترش سازماندهی نیروی کار شد، تعداد اعضای اتحادیه به سرعت افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا