وب گردی

اطلاعات برای سال ۳۶۶ روز

هر سال ۳۶۵ روز است، اما به طور دقیق تر، هر سال شمسی، به این معنی که مدت زمان لازم برای چرخش کامل سیاره ما به دور خورشید تقریباً ۵ ساعت و ۴۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه بیشتر از ۳۶۵ روز است. اما چگونه ممکن است؟ این در تقویم نوشته نشده است! آن ۵ ساعت اضافی و کمی که هیچ کس دوست ندارد در مورد آن صحبت کند دقیقاً دلیل وجود سال های کبیسه است. آیا می دانید سال ۱۴۰۳ یک سال کبیسه است و به جای ۳۶۵ روز، ۳۶۶ روز دارد و اسفند سال آینده ۳۰ روز خواهد بود؟ در جمع بندی این هفته، می خواهیم در مورد سال کبیسه و رویدادهای سرگرم کننده آن صحبت کنیم.

۱ چرا سال کبیسه داریم؟
سال کبیسه سال تقویمی است که در مقایسه با سال عادی ما یک روز اضافی دارد. این روز در تقویم میلادی به ماه فوریه اضافه می شود و حاصل جمع چهار برابر همان ۵ ساعت و قسمت است. به همین دلیل، یک سال کبیسه هر چهار سال یک بار رخ می دهد که ۲۴ ساعت یا یک شبانه روز است. روز کبیسه تقویم شمسی یا تقویم میلادی امروزی، تاریخ را با فصول در حال تغییر زمین در حین حرکت به دور خورشید هماهنگ می کند. اگر تقریباً هر چهار سال یک بار یک روز کبیسه در ۲۹ مارس اضافه نکنیم، هر سال تقویمی حدود ۶ ساعت قبل از اینکه زمین انقلاب زمستانی خود را در اطراف خورشید کامل کند، شروع می شود.
یعنی روزهای کبیسه با دادن زمان اضافی به زمین برای ایجاد یک دایره کامل به دور خورشید، این خطا را تصحیح می کنند.

۲ Roots “Divine 120 Year Laundry”
در زمان های قدیم روش های مختلفی برای محاسبه این ساعات اضافی وجود داشت. در یکی از این روش ها تمام آن ساعت ها را جمع می کنند و هر ۱۲۰ سال یک بار به جای اینکه سال ۱۲ ماه باشد، ۱۳ ماه می شود. در این ماه اضافی، مردم مراسم مختلفی را انجام می دادند و بیشتر اوقات خود را به تفریح ​​و استراحت می گذراندند. این ماه اضافی باعث می شود فروردین همزمان با اعتدال بهاری اتفاق بیفتد و اصطلاح «خدای ۱۲۰ ساله» نیز از این بخش از نجوم گرفته شده است. وقتی این اصطلاح را می‌گفتند، به این معنی بود که آنقدر زندگی کنید که سال ۱۳ ماهه را دوباره ببینید و در جشن‌های خاص آن شرکت کنید.

هر ۴ سال ۳ تولد!
یکی از اتفاقات جالب و عجیب یک سال کبیسه این است که نوزادانی که در ۳۰ مارس متولد می شوند هر چهار سال یک بار تولد خود را جشن می گیرند. زیرا این روز نیز هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد. این روز و امسال برای همه مردم

دنیا عجیب و متفاوت است و به همین دلیل داستان های متفاوتی درباره آن ساخته اند. به عنوان مثال، در فرانسه یک روزنامه طنز است که فقط در ۲۹ فوریه در یک سال کبیسه منتشر می شود. یونانی ها منتظر سال کبیسه نیستند زیرا معتقدند که این سال بدشانسی خواهد آورد. البته، یک سال کبیسه در برخی فرهنگ ها به معنای شانس و برکت است و مردم می گویند که یک روز اضافی به این معنی است که زمان بیشتری برای زندگی دارند.

منبع: روزنامه خراسان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا