اقتصادی

ابلاغ مصوبه هیات وزیران در مورد کاهش سود بازرگانی خودروهای سواری به جهت اجرا

تصویب‌نامه هیات وزیران در رابطه با اصلاحات صورت گرفته در فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات و کاهش سود بازرگانی انواع خودروهای سواری با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی جهت اجرا به گمرک ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه برند، هیات وزیران در جلسه ششم دی ماه سال جاری به پیشنهاد شماره ۱۷۲۰۲۴۳ تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصلاحات فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات و کاهش سود بازرگانی انواع خودروی سواری با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی را تصویب کردند؛ این مصوبه در ۲۴ دی ماه توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

ابتدای بهمن ماه، علیرضا صدری‌خواه-مدیرکل دفتر واردات- ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور را تحت عنوان “اصلاحیات تعرفه‌ای و تغییرات سود بازرگانی” را با مهلت اعتبار “تا اطلاع‌ ثانوی” جهت اجرا به گمرکات کشور ابلاغ کرد.

در متن این ابلاغیه آمده است:

“پیرو بخشنامه شماره ۱۴۰۲/۳۵/۳۷۰۱۴۴  تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۲، به پیوست تصویر تصویب نامه شماره ۱۹۴۶۱۳/ت ۶۲۱۵۱ هـ تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۲ هیئت وزیران به شرح زیر جهت بهره‌برداری و اقدام لازم اجرا، ارسال می‌شود.

۱-در شماره تعرفه‌های فصل (۹۸) کتاب مقررات صادرات و واردات، عبارت “به استثنای لاستیک” از ستون شرح کالا حذف می‌شود.

۲- سود بازرگانی انواع خودروهای سواری با حجم موتور از (۱۰۰۰) تا (۱۵۰۰) سی‌سی به شرح جدول شماره(۱) این تصویبنامه که تایید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود

۳- اصلاحات تعرفه‌های قطعات منفصله خودروی سواری، کشنده، وانت، موتور سیکلت و دوچرخه به شرح جدول شماره (۲) این تصویبنامه که تایید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود.

۴- اصلاحات تعرفه‌های قطعات خودروسواری، کشنده، وانت و موتور سیکلت به شرح جدول شماره (۳) که تایید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود. “

متن این مصوبه و جداول مذکور از این لینک قابل مشاهده است.

پایان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا