برندهای ایرانی

آیفون ۱۶ احتمالاً از سنسور دوربین سامسونگ استفاده خواهد کرد

همکاری سامسونگ با اپل برای تأمین حسگر دوربین آیفون نسل بعد محتمل به نظر می‌رسد.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، طی چند سال گذشته، Samsung System LSI چند سنسور دوربین شگفت‌انگیز برای گوشی‌های هوشمند ساخته و سنسورهایش را برای بسیاری از برندهای گوشی هوشمند عرضه کرده است. اگرچه از محصولات این شرکت در آیفون استفاده نشده بود، شرایط ممکن است برای آیفون بعدی تغییر کند.

طبق گزارش جدیدی از رسانه کره‌ای The Elec، اپل احتمالاً از سنسور دوربین Samsung System LSI برای دوربین اصلی آیفون ۱۶ استفاده خواهد کرد. این نشریه ادعا می‌کند غول فناوری کوپرتینو درحال انجام ارزیابی نهایی کیفیت سنسورهای تصویری است که غول فناوری کره جنوبی ارائه کرده است.

دلایل اپل برای استفاده از حسگرهای سامسونگ در آیفون ۱۶

طبق گزارش‌ها، اپل تصمیم گرفته به دو دلیل برای حسگرهای دوربین آیفون ۱۶ به‌جای سونی، از محصولات سامسونگ استفاده کند. اولین دلیل اینکه اپل اخیراً متوجه شده حسگرهای تأمین‌کننده ژاپنی در قابلیت اطمینان مشکلاتی دارند. دوم اینکه سونی نمی‌توانست حسگرهای دوربین موردنیاز آیفون ۱۵ را به‌موقع به اپل تحویل دهد؛ به همین دلیل غول فناوری کوپرتینو در تعیین تاریخ عرضه این گوشی با مشکلاتی روبه‌رو شد.

اپل ظاهراً از سال گذشته از Samsung System LSI خواسته توسعه سنسور دوربین برای آیفون ۱۶ را آغاز کند. این سنسور احتمالاً پشته‌ای با سه لایه ویفر دارد. هر لایه دارای یک عنصر متفاوت است: دیودهای نوری، ترانزیستورها و مبدل آنالوگ دیجیتال. برای مقایسه، آیفون‌های قبلی و فعلی از سنسورهای تصویر با پشته دو ویفر استفاده می‌کنند، یک ویفر دارای فوتودیود و ترانزیستور و دیگری دارای مبدل آنالوگ دیجیتال است. رفتن از پشته دو ویفر به پشته سه ویفر، تراکم پیکسلی بالاتر، نویز کمتر و اندازه پیکسل‌های کوچک‌تر را ارائه می‌دهد.

اگر این خبر درست باشد و استفاده از سنسور سامسونگ در آیفون ۱۶ به سرانجام برسد، احتمالاً اپل و سامسونگ در آیفون‌های بعدی نیز بیشتر همکاری خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا